Web Tasarım Ankara

 

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitimi

 

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitimi

Yaygın gelişimsel bozukluğu olan bireylerin bağımsız yaşam becerilerini geliştirmeleri, davranış problemlerinin azaltılarak gereksinimleri olan beceriler kazanabilmeleri, uygun eğitim programlarıyla bütünleştirilmiş, yapılandırılmış ve zenginleştirilmiş öğretim ortamlarının erken yaştan itibaren sağlanmasıyla doğrudan ilişkilidir.

 

Yaygın gelişimsel bozukluklar (YGB), sosyalleşme ve iletişim gibi çoklu temel fonksiyonların gelişmesinde gecikmeleri de içeren bir spektrum bozukluğudur.  Bu grupta yer alan en çok bilinen yaygın gelişimsel bozukluk otizmdir. Bu yelpazede yer alan diğer bozukluklar, Rett Sendromu, Çocukluğun Dezintegratif Bozukluğu, Asperger Sendromu ve Başka Türlü Adlandırılamayan Bozukluk (Atipik Otizm)’tur.

Otizm üzerine ailelerin bilinçlendirilmesi vizyonuyla çıktığımız yolumuzda, otizmin erken tanılanması ve otizmli çocukların diğer çocuklardan geri kalmaması için gerekli olan bütün desteğin aileye verilmesi ilkesiyle ilerlemekteyiz.

Otizm tanısı almış çocukların sağlık, sosyalleşme ve bağımsız yaşayabilme anlamında, ihtiyaç duydukları bütün desteğin eğitimle verilebileceği bir gerçektir.

Otizmli çocukların ve ailelerinin istek ve beklentilerini, uluslararası kriterleri temel alarak karşılayan profesyonel ekibimizle, bilimsel araştırmaları sürekli takip ederek bilgilerimizi güncel tutmaktayız.

Çıktığımız bu yolda, sevgi temelli yaklaşım ile çocuklarımızın sosyal hayata adaptasyon sürecini yapmış olduğumuz aktivitelerle hızlandırmaktayız.

 
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...