Web Tasarım Ankara

 

Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitimi

 

Zihinsel Engelli Bireyler Destek Eğitimi

Tüm bireyler gibi zihinsel yetersizliği olan bireylerin de, yaşadıkları toplum içinde; değeri olan, yetenek ve diğer davranış biçimlerini geliştirdiği süreçlerin tamamı eğitim aracılığıyla edinilir. Ancak zihinsel yetersizliği olan bireylerin eğitimleri yaşıtlarından daha farklı süreçlerden geçmektedir.

 

Zihinsel Yetersizliği olan bireylerin destek eğitim programı, Milli Eğitim Bakanlığınca ülkemizde zihinsel yetersizliği (hafif-orta-ağır düzey) olan bireylerin gelişim alanlarına ait özellikler dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Zihinsel yetersizlik tanısı ile kurumumuza gelen öğrencilerin destek eğitimden en etkili ve en üst düzeyde verim alabilmeleri için öncelikle uzman kadromuz tarafından ilk değerlendirmeleri yapılmakta ve bu değerlendirme sonucuna göre öğrenciye uygun eğitim amaçları belirlenmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda her öğrenci için, Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan program çerçevesinde Bireyselleştirilmiş Eğitim Programları hazırlanmaktadır.

Hazırlanan Bireyselleştirilmiş eğitim programı, alanında uzman özel eğitim öğretmenleri, okul öncesi eğitim öğretmenleri, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenleri ile uzman psikologlarımız tarafından uygulanmaktadır.

 
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...