Web Tasarım Ankara

Rehber Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak biz; merkezimizden özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti alan her bireyin sunduğumuz hizmetlerden azami düzeyde yararlanması, günlük yaşamını toplumun mutlu bir bireyi olarak sürdürmesi, yeteneklerini en üst düzeyde geliştirmesi, toplum tarafından anlaşılması ve toplumun tabii bir üyesi olarak kabullenilmesi, problemleri ile ilgili toplumsal bilincin arttırılması için varız.

 

  1. Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerimiz bir ekip çalışması bilinci ile yürütülecektir. Öğrenci aileleri ve diğer uzman kurum ve kuruluşlar bu ekibin ayrılmaz üyesidir.
  2. Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerimiz planlı bir şekilde yürütülecektir. Her öğrenci için elde edilecek kazanımlar yıllık, Dönemlik, aylık ve günlük planlar çerçevesinde belirlenir, ve düzenli değerlendirmelerle bu kazanımlara ulaşma düzeyi takip edilir.
  3. Eğitim çalışmalarımızda aşağıda belirtilen esaslar hareket noktamızı oluşturur. 
    Eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerimiz, bireylerin yetersizliklerine göre değil, yapabildiklerine göre belirlenecek amaç, muhteva ve yöntem ile bireyselleştirilmiş olarak düzenlenir.
  4. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon hizmetlerimiz bireyin toplum içinde ve toplumun aktif bir bireyi olarak yaşamını sürdürmesini sağlama amacına yönelik olarak planlanır ve yürütülür.

 

 
Yorumlar


Hiç Yorum Yapılmamış. İlk yorumu siz yapın...